0
Kişilik Günlük Yemek Üretimi

Hakkımızda

HAYDER Aşevi 2016 Ekim Ayı’nda ihtiyaç sahibi ailelere ve eğitim kurumlarına hizmet vermek amacıyla Hoca Ahmet Yesevi Derneği tarafından hizmete sokuldu. Zeytinburnu’nda yer alan ve İstanbul’un Avrupa yakasında hizmet veren kuruluş 5000 kişilik üretim yapacak altyapıyla donatıldı. Uluslararası iş ve gıda güvenliği standartlarında kurulmuş olan tesis, günde iki öğün yemek üretimi yapıyor. Bugün 3500 kişilik kapasitede faaliyet yürüten tesis ilerleyen dönemlerde ihtiyaca göre üretim bandını genişletecek. Siz de ihtiyaç sahibi aileler ve ilim talebelerinin sofrasına misafir olmak isterseniz HAYDER Aşevi’ne destek olabilirsiniz.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin Diğer Faaliyetleri

Hoca Ahmet Yesevi Derneği | HAYDER

Ahmet Yesevi Derneği ilmi çalışmalar, insani yardım ve inşa projeleri ve çeşitli yardım faaliyetleri düzenlemektedir.

SİTEYE GİT
hayder aşevi

İlmi Çalışmalar

İlmi Çalışmalar

HAYDER, perşembe günleri ve önemli gecelerde ihya programları yaparak irşad vazifesini yerine getiriyor, ilim talebelerine burs desteği sağlıyor.

hayder aşevi

İnsani Yardım

İnsani Yardım

Yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelere ayni ve nakdî yardımlar ulaştıran HAYDER, yurtiçi ve yurtdışında mazlumların elinden
tutuyor.
hayder aşevi

İnşa Projeleri

İnşa Projeleri

HAYDER, bağışçılarının desteğiyle Türkiye ve mazlum coğrafyalarda su kuyusu, medrese ve cami inşaatları ile kardeşlik köprüleri
kuruyor.

Hoca Ahmet Yesevî Sosyal Kültürel İlmî Hizmetler ve Yardımlaşma Derneği ya da kısaca HAYDER uluslararası faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. 5253 sayılı Dernekler Kanununun 27’nci maddesine göre 25.05.2015 tarih ve 2015 – 7876 nolu Bakanlar Kurulu kararıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayını alarak, “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsünü kazanmıştır.

hayder aşevi

Uluslararası standartlardaki tesisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği Aşevi